• Өнөөдөр 2022-01-22

Уран сайхны гимнастикийн улсын аварга тодорлоо

   "Степпе арена-15" спорт холбоодын нэгдсэн улсын аварга шалгаруулах тэмцээний хүрээнд багтаж буй Монголын гимнастикийн Холбооны улсын аварга шалгаруулах тэмцээний уран сайхны гимнастик төрлийн тэмцээн болж өндөрлөлөө. Энэ удаагийн уран сайхны гимнастикийн 47 дахь удаагийн УАШТ-д нийт 20 клубын 200 гаруй тамирчин ганцаарчилсан болон багийн төрлөөр өрсөлдсөн байна.
 
2011 В
 
Алт - Г.Индра /Болор клуб/
 
Мөнгө - Б.Ариунтуул //
 
Хүрэл - М.Сараана /Starlit RG клуб/
 
2012 В
 
Алт - Ц.Сүндэр /Шигтгээ клуб/
 
Мөнгө - М.Тодбилэг /Халиун клуб/
 
Хүрэл - Т.Маргад /Шигтгээ клуб/
 
2012 C
 
Алт - Ц.Наранзул /Starlit RG клуб/
 
Мөнгө - О.Зосон /БГД Өсвөрийн Шигшээ баг/
 
Хүрэл - Ө.Амина /Starlit RG клуб/
 
2013 A
 
Алт - Б.Цэлмүүн /Болор клуб/
 
Мөнгө - Э.Анунгоо /Болор клуб/
 
Хүрэл - О.Сэцэнбилэг /УСГТК-1/
 
2013 B
 
Алт - А.Намуун /Болор клуб/
 
Мөнгө - Э.Цэцэн /Starlit RG клуб/
 
Хүрэл - Б.Арвис-Ундрал /Starlit RG клуб/
 
2013 C
 
Алт - Б.Маралгоо /Starlit RG клуб/
 
Мөнгө - Т.Марал /Khaliun RG клуб/
 
Хүрэл - А.Нандин-Эрдэнэ /Khaliun RG клуб/
 
2014 A
 
Алт - М.Мандуухай /Khaliun RG клуб/
 
Мөнгө - Б.Хулан /Khaliun RG клуб/
 
Хүрэл - Э.Гуамарал /Starlit RG клуб/
 
2014 B
 
Алт - Д.Хулан /Starlit RG клуб/
 
Мөнгө - Б.Есөн-Үжин /Шигтгээ клуб/
 
Хүрэл - Ч.Хулан /Starlit RG клуб/
 
2015 A
 
Алт - Б.Цэлмэгтэнгэр /Khaliun RG клуб/
 
Мөнгө - А.Ундрал /Starlit RG клуб/
 
Хүрэл - Б.Анунгоо /Starlit RG клуб/
 
2015 B
 
1-р байр Р.Аялгуу
 
2-р байр О.Амаржаргал /УСГТК-1/
 
3-р байр Т.Тунамал /Khaliun RG клуб/
 
Чөлөөт үзүүлбэр
 
Алт - Ю.Одмэнд /Болор клуб/
 
Мөнгө - Б.Уянга /Шигтгээ клуб/
 
Хүрэл - Б.Энхсолонго /Шигтгээ клуб/
 
Баг
 
Алт - Шигтгээ клуб
 
Мөнгө - БГД Өсвөрийн Шигшээ баг
 
Хүрэл - 21-р сургууль
 
Баг - бөмбөг төрөл
 
Алт - 4-р сургууль
 
Мөнгө – Шигтгээ-1
 
Хүрэл – Шигтгээ-2
 
Junior B
 
Алт – С. Мөнхгэрэл /Starlit клуб/
 
Мөнгө – Ц. Солонго /Болор клуб/
 
Хүрэл – Б. Удвал /Болор клуб/
 
Junior C
 
Алт – Э. Эрдэнэзаяа /Шитгээ клуб/
 
Мөнгө – Б. Солонго /Khaliun/
 
Хүрэл – Ч. Мичид-Эрдэнэ /БГДӨШ баг/
 
Senior B
 
Алт – Ё. Дөлгөөндөл /Шигтгээ клуб/
 
Мөнгө - Ц. Энхжин /БГДӨШ баг/
 
Хүрэл – Б. Энхжин /Шигтгээ клуб/

Уран сайхны гимнастикийн улсын аварга тодорлоо
АНХААР! Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд ergelt.mn хариуцлага хүлээхгүй.

Нийт сэтгэгдэл: 0
Шинэ мэдээ
Нийтлэлчид
Монгол Улс, Улаанбаатар хот, Сүхбаатар дүүрэг, VIII хороо, "Ардын эрх"-ийн байр, Гуравдугаар давхарт Эргэлт.мн редакц
7509-1188