• Өнөөдөр 2024-04-15

СХД-ийн чөлөөт бөхийн өсвөрийн аваргууд тодров

 

 

                   Сонгинохайрхан дүүргийн чөлөөт бөхийн өсвөр үеийн аварга шалгаруулах тэмцээн Монгол Улсад биеийн тамир, спортын салбар үүсэж хөгжсөний 100 жил, Биеийн тамир, спортын хороо байгуулагдсаны 30 жилийн ойн хүрээнд 2024 оны  хоёрдугаар сарын 16-17-ны өдрүүдэд  СХД-ийн Биеийн тамир, спортын хороонд зохион байгуулагдав.

                Энэ удаагийн тэмцээнд 20 байгууллагын 21 багийн 230 гаруй өсвөрийн тамирчин эрэгтэй 12 , эмэгтэй найм (Хөвгүүдийн 29, 32, 36, 40, 45, 48, 51, 55, 60, 65, 71, 80, охидын 35, 42, 46, 49, 53, 57, 61, 65 нийт 20 жинд) хурд хүч, авхаалж самбаа, ур ухаанаа сорин өрсөлдөж дүнгээ гаргалаа. Тэмцээнийг Монголын чөлөөт бөхийн холбооны олон улсын зэрэглэлийн шүүгч Ж.Лхагвасүрэн тэргүүтэй бусад олон улс, улсын шүүгчид шүүн явууллаа.

Хөвгүүдийн ангилалд:

29 кг

1-р байрт Х.Төгс-Эрдэнэ/67-р сургууль /

2-р байрт Ө.Ууганбаяр /Ир ЦС /

3-р байрт Ө.Цэц /74-р сургууль /

3-р байрт М.Төрмандах /106-р сургууль /

32 кг

1-р байрт Б.Ууганзаяа /42-р сургууль /

2-р байрт М.Цэрэндагва /62-р сургууль /

3-р байрт Д.Бат-Итгэл /106-р сургууль /

3-р байрт А.Болд-Эрдэнэ /107-р сургууль /

36 кг

1-р байрт Б.Гүнцэг /107-р сургууль/

2-р байрт А.Наранболд /124-р сургууль/

3-р байрт Э.Бархас /106-р сургууль/

3-р байрт Б.Мөнхбат /Өнөр ЦС/

40 кг

1-р байрт Э.Энхтулга /107-р сургууль/

2-р байрт Б.Дөлгөөн /106-р сургууль/

3-р байрт Б.Шийрэвжамц /Өнөр ЦС/

3-р байрт Ө.Баттунгалаг /106-р сургууль/

45 кг

1-р байрт Д.Дэлгэрмөрөн /106-р сургууль/

2-р байрт М.Ихэрмөрөн / 9-р сургууль/

3-р байрт Ц.Билгүүнтөгс/74-р сургууль/

3-р байрт Д.Даваажаргал/74-р сургууль/

48 кг

1-р байрт Г.Тэмүүлэн /Ир ЦС/

2-р байрт М.Мөнхтамир /74-р сургууль/

3-р байрт Б.Шинэбаяр /Өнөр ЦС/

3-р байрт М.Ижилмөрөн /9-р сургууль/

51 кг

1-р байрт Ө.Үнэнбаяр /Ир ЦС /

2-р байрт О.Тэнүүн /106-р сургууль /

3-р байрт Н.Гантулга /Өнөр ЦС /

3-р байрт М.Түвшинжаргал /152-р сургууль /

55 кг

1-р байрт Б.Сэдэдрагчаа /106-р сургууль /

2-р байрт М.Мөнх-Эрдэнэ /74-р сургууль /

3-р байрт Н.Саруулбуян /74-р сургууль /

3-р байрт У.Цогтжаргал /106-р сургууль /

60 кг

1-р байрт Э.Эрдэнэбаяр /107-р сургууль /

2-р байрт Г.Бат-Оргил /106-р сургууль /

3-р байрт М.Нинжбадгар /Өнөр ЦС /

3-р байрт О.Эрдэнэжаргал /105-р сургууль /

65 кг

1-р байрт Н.Амархүү / Өнөр ЦС /

2-р байрт О.Чинзориг /123-р сургууль /

3-р байрт Э.Цэвэгням /152-р сургууль /

3-р байрт Ж.Бүрэнтөгс /1067-р сургууль /

71 кг

1-р байрт С.Сандаг /Өнөр ЦС /

2-р байрт О.Мөнхтүвшин /62-р сургууль /

3-р байрт А.Амгаланбаяр /62-р сургууль /

3-р байрт Г.Баасандорж /106-р сургууль /

80 кг

1-р байрт Г.Мөнхбат /107-р сургууль /

2-р байрт Д.Мөнхбат /67-р сургууль /

3-р байрт Ш.Даваажаргал/152-р сургууль /

3-р байрт Г.Баянмөнх /106-р сургууль /

Охидын ангилалд

35 кг

1-р байрт Г.Соёл-Эрдэнэ /105-р сургууль /

2-р байрт Б.Номин-Эрдэнэ /67-р сургууль /

3-р байрт У.Гэрэлтнаран /62-р сургууль /

3-р байрт Б.Амин-Эрдэнэ /62-р сургууль /

42 кг

1-р байрт П.Мишээл /74-р сургууль /

2-р байрт Ц.Пүрэвбаясгалан /74-р сургууль /

3-р байрт П.Анужин /62-р сургууль /

3-р байрт А.Маргад /62-р сургууль /

46 кг

1-р байрт Б.Амин-Эрдэнэ /74-р сургууль /

2-р байрт Ө.Энхномин /107-р сургууль /

3-р байрт Б.Бямбажаргал /67-р сургууль /

3-р байрт Т.Ичинхорлоо /106-р сургууль /

49 кг

1-р байрт А.Анужин /107-р сургууль /

2-р байрт Л.Номин-Эрдэнэ /74-р сургууль /

3-р байрт М.Анар /74-р сургууль /

3-р байрт Т.Хулан /74-р сургууль /

53 кг

1-р байрт Б. Номин-Эрдэнэ/62-р сургууль /

2-р байрт Хулан /104-р сургууль /

3-р байрт Д.Лхамсүрэн /67-р сургууль /

3-р байрт Э.Хүслэн /62-р сургууль /

57 кг

1-р байрт О.Намуун /106-р сургууль /

2-р байрт А.Хулан /105-р сургууль /

3-р байрт Э.Баярцэцэг /107-р сургууль /

3-р байрт А.Хонгорзул /74-р сургууль /

61 кг

1-р байрт Б.Булгантамир /124-р сургууль /

2-р байрт Э.Очгэрэл /105-р сургууль /

3-р байрт А.Амин-Эрдэнэ/107-р сургууль /

3-р байрт Б.Мөнхцэцэг /74-р сургууль /

65 кг

1-р байрт Г.Соёл-Эрдэнэ /74-р сургууль /

2-р байрт П.Оюунжаргал /67-р сургууль /

3-р байрт Б.Хандармаа /62-р сургууль /

3-р байрт Г.Халиун /62-р сургууль / нар тус тус эхний гурван байрт шалгарч алт, мөнгө, хүрэл медаль, дипломоор шагнуулав.

Багийн дүнгээр:

Хөвгүүдийн төрөлд:

1-р байрт Д.Сугар-Очир дасгалжуулагчтай 106-р сургууль 62 оноогоор

2-р байрт Х.Бат-Өлзий дасгалжуулагчтай 107-р сургууль 47оноогоор

3-р байр Ч.Сүрэнжав дасгалжуулагчтай “Өнөр” цогцолбор сургууль 41 оноогоор

Охидын төрөлд :

1-р байрт Л.Амартүвшин дасгалжуулагчтай 74-р сргууль 53 оноогоор

2-р байрт Э.Батсүх дасгалжуулагчтай 62-р сургууль 30 оноогоор

3-р байрт Т.Бүдрагчаа дасгалжуулагчтай 67-р сургууль 25 оноогоор тус тус эхний байруудад шалгарч цом, алтан, мөнгө, хүрэл медаль, өргөмжлөл, мөнгөн, шагналаар тус тус шагналаа.

 

 


 

 


СХД-ийн чөлөөт бөхийн өсвөрийн аваргууд тодров
АНХААР! Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд ergelt.mn хариуцлага хүлээхгүй.

Нийт сэтгэгдэл: 0
Шинэ мэдээ
Нийтлэлчид
Монгол Улс, Улаанбаатар хот, Сүхбаатар дүүрэг, VIII хороо, "Ардын эрх"-ийн байр, Гуравдугаар давхарт Эргэлт.мн редакц
7509-1188